Найсучасніша дверна, віконна техніка та техніка безпеки від GEZE

Vitra - ця назва означає "Crème de la Crème“ (в перекладі - "вершки") дизайнерських меблів для офісів, для громадських будівель і для дому. Діапазон продукції Vitra включає в себе численні роботи сучасних дизайнерів, таких як Ронан і Ерван Бурулек, Антоніо Чіттеріо і Гелла Йонгеріус, а також класиків - Чарльза і Рея Еймса і Джорджа Нельсона. На території компанії Vitra Campus у Вайль-на-Рейні в безпосередній близькості від виробничих будівель побудовані музей, виставкові зали та приміщення для проведення різних заходів. Кожна з будівель має свого архітектора; це - своєрідний список "хто є хто" в архітектурі. Наприклад, білий музей Vitra Design був побудований за проектом Франка О. Гері, конференц-павільйон був розроблений Тадао Андо.

Інша важлива будівля, VitraHaus, своєрідний шоу-рум колекції Vitra Home, нещодавно була передана за призначенням. Славетні архітектора з Базеля, з бюро Herzog & de Meuron, реалізували чотирьохповерхову будівлю-скульптуру, яка виглядає як випадково скинуті в одну купу чорні двосхилі дахи будинків. Вони нашаровані і громіздкі та водночас формують єдину будівлю.

Максимальна прозорість та дизайн завдяки скляним дверям

Інноваційна функціональність, ефективність і видатний дизайн дверної техніки та техніки безпеки від GEZE лежать в основі незвичайної архітектури VitraHaus і забезпечують необхідний рівень безпеки будівлі. Починаючи вже з центрального входу: автоматичні цільноскляні карусельні двері споруджені в глибині фойє і дозволяють заглянути глибоко всередину нового будинку, так само, як засклені сторони фронтону. Чотирьохстулкові цільноскляні карусельні двері типу TSA 325 NT витримують великі навантаження та поєднують в собі зручність доступу з першокласним дизайном від GEZE. Стіни, полотно дверей і дах повністю зроблені зі скла і завдяки тонкій рамці забезпечують максимальну прозорість. Середня опора повністю відпадає і підкреслює прозорий і відкритий дизайн. Як і всі карусельні двері від GEZE, TSA 325 NT повністю відповідає останнім стандартам безпеки і містить безконтактні пристрої безпеки.

Усунути бар'єри

Необхідну зручність проходження дверей, особливо для відвідувачів VitraHaus з обмеженими можливостями, забезпечують автоматичні безбар'єрні розкривні двері неподалік карусельних дверей. Привід Slimdrive EMD-F елегантно рухає двері. Технологія дверної системи визначається вимогами до зовнішнього вигляду. Приводи Slimdrive від GEZE - єдині на ринку - мають висоту усього 70 міліметрів та якнайкраще пасують до загального оформлення скляних фасадів. Після активації шляхом натиснення кнопки двері автоматично відчиняються зсередини; також їх можна відчинити вручну. Управління і контроль доступу ззовні здійснює система контролю доступу. Система розкривних дверей Slimdrive EMD пройшла перевірку на відповідність критеріям безпеки згідно вимог стандарту DIN 18650.

Безпека як ядро системи

Системна концепція продуктів GEZE, які в разі небезпеки скоординовано відчиняють двері і вікна, особливо вигідна саме для такого типу дверей: у разі пожежі блок управління системою димо- і тепловідведення (RWA) активує замок IQ, який відчиняється електромеханічним способом, розблоковує двері і відчиняє їх. У випадку пожежі система розкривних дверей Slimdrive EMD-F забезпечує притік свіжого повітря та використовується як запасний вихід назовні. Аварійний замок, який сам закривається, захищає приміщення від несанкціонованого проникнення ззовні. Комбінована взаємодія компонентів системи RWA, аварійного замка і дверних приводів поєднує комфортний доступ і безпеку для людей і майна.

Блоки управління дверима - це "мозок" системи запасних виходів. Розташовані по всьому будинку блоки управління дверима типу TZ 320 забезпечують та контролюють відчинення і зачинення дверей на маршрутах евакуації. Вони надають доступ уповноваженим особам та служать для порятунку життя усіх присутніх у випадку небезпеки. Запасні та аварійні двері, обладнані TZ 320, особи, відповідальні за безпеку в будівлі, можуть контролювати централізовано з пульта управління TE 220. Всі спроби несанкціонованого проникнення одразу ж фіксуються, а це дає змогу негайно вжити заходів. Блоки управління дверима TZ 320 допомогли реалізувати спеціалізовані рішення щодо евакуації з будівлі.

Техніка для зачинення дверей – функціональність, безпека і дизайн

Дизайн у VitraHaus означає все. А ще краще, коли разом з ним елегантно поєднується функціональність. Інтегровані дверні зачинювачі від GEZE сприяють цьому. Одно- і двостулкові розкривні двері оснащені інтегрованими дверними зачинювачами серії Boxer. Вони повністю вмонтовані у дверне полотно, майже невидимі, а тому є фаворитами архітекторів. Система GEZE Boxer E-ISM оснащена елегантною ковзною планкою, яка включає в себе інтегровані електромагнітні (E) фіксуючі пристрої для обох дверних стулок та механізм регулювання послідовності зачинення. Таким чином, у разі пожежі стулки безпечно і автоматично зачиняються в правильному порядку.

Одностулкові вогне- та димозахисні двері в задній частині VitraHaus обладнані дверними зачинювачами верхнього монтажу TS 5000 R. Електромеханічна фіксація дверей може бути плавно встановлена між 80° і 130°. Зафіксоване положення дверей можна змінювати таким чином, щоб у разі небезпеки забезпечити якнайширше відчинення дверей. Ця функція інтегрована у ковзну шину, так само, як і сенсор диму, який активується у випадку пожежі і автоматично зачиняє двері. Некрасиві, невідповідні дизайну приміщення сенсори диму відійшли в минуле - на їх місце прийшов TS 5000 R від GEZE. Широкі проходи, прозорість і безпека можливі завдяки системам дверних зачинювачів TS 5000 ISM з двома дверними зачинювачами для двостулкових вогне- та димозахисних дверей.