• GEZE - RWA
  • GEZE - E260 N 2/1

Високе бароко та передові технології

Архітектурне бюро: IPRO, Дрезден

В рамках робіт по реконструкції історичної церкви, дотримуючись сучасних вимог до захисту людей та приміщень, фірма GEZE встановила спеціально розроблену систему RWA. Це – центральний елемент протипожежного захисту.

Церква була зруйнована в лютому 1945 року в результаті дуже сильної бомбового атаки. До возз'єднання Німеччини її руїни служили пам'ятником жертвам трагічних подій під час війни. Відновлення будівлі, яке було розпочато в 1994 році, завершилося 30 жовтня 2005 святковою церемонією освячення церкви.

У новій історичній будівлі "Фрауенкірхе" поряд зі світлим піщаником і захоплюючим дух куполом особливо приваблюють вікна – високі, частково розташовані в важкодоступних місцях. Саме вони були технічно дуже складним завданням для монтажу сучасної установки димо- та тепловідведення. Відведення диму, газів, що виділяються при пожежі, і теплого повітря є неодмінною складовою забезпечення організованої евакуації людей з будівлі і безперешкодного проведення рятувальних робіт. Системи RWA завжди включають в себе мінімум три компоненти: систему відчинення, в даному випадку приводу для вікон, блок управління аварійним електроживленням та пожежну кнопку.

Для того, щоб якомога точніше відтворити оригінальний вигляд, потрібні було здійснити деякі технічні зміни. Зазвичай робоча напруга установок RWA становить 24 В. Для подачі напруги на приводи, встановлені на високих вікнах, знадобилося би занадто багато проводів. Але згідно з вимогами можна було використовувати виключно проводи невеликого перерізу, для яких дозволялося зробити лише невеликі заглибини у внутрішніх стінах. Це змусило компанію розробити особливе рішення. За погодженням з "TÜV" проектна організація вибрала випробувану систему GEZE RWA, яка працює під напругою 230 В.

Вікна, розташовані у верхній частині, обладнані приводами GEZE E 206. Через розміри, а точніше вагу нижньо- і верхньопідвісних стулок було встановлено по два приводи на одну стулку. Механіка, яка передає привідне зусилля на стулки вікна, спеціально виготовлена фірмою "FeSa-Fenstertechnik", яка розробила особливий дизайн відповідно до архітектурного оформлення будівлі.

Вирішальною перевагою в питаннях безпеки у всіх системах RWA є те, що вони повинні функціонувати в автономному режимі. У системах з напругою 24 В це забезпечується за допомогою акумуляторної батареї, вбудованої в блоки управління аварійного живлення RWA. Оскільки тут використовувалася система з напругою 230 В, то були встановлені спеціальні варіанти блоків управління аварійного живлення GEZE E 260 N 2 / 1. Вся система RWA підключена до окремо придбаної замовником установки резервного живлення, яка забезпечує автономний режим роботи.