Сучасні рішення RWA в історичній архітектурі

Двері в історичних пам’ятках, які перебувають під охороною, повинні відповідати точнісінько тим самим вимогам щодо безпеки та контролю, що й двері в новобудовах. Побудована між 1490 і 1510 роками церква Лютера в місті Віттенберг є актуальним прикладом використання компонентів димо- та тепловідведення (RWA) в поєднанні з найсучаснішою технікою зачинення та дверною технікою в історичних будівлях, які є пам'ятками архітектури і перебувають під захистом.

Відповідно до завдань по реконструкції вежі церкви необхідно було зробити можливим видалення диму з прольотів сходів у випадку пожежі для того, щоб можна було без проблем скористатися аварійними та евакуаційними виходами. Крім того, двері повинні бути заблокованими з метою захисту від проникнення ззовні і через дах, а у разі несанкціонованого проникнення в систему сигналізації злому повинен посилатися сигнал. Комбінація компонентів RWA з найсучаснішою технікою зачинення та дверною технікою GEZE відповідає поставленим вимогам.

Для надійного функціонування природного димо- та тепловідведення завжди необхідні прорізи достатнього розміру для забезпечення притоку і відведення повітря. Через отвори для притоку повітря в нижній частині будівлі повітря проходить таким чином, що дим, який утворюється за рахунок термічної підйомної сили, піднімається і виводиться через прорізи для відводу повітря у верхній частині приміщення або будівлі. В якості отворів для відведення повітря служать двері, які ведуть на дах вежі, що не має вікон. У разі пожежі вони відчиняються назовні і виконують одночасно функцію аварійного виходу. Зачинення дверей відбувається за допомогою електромеханічного замка GEZE MLS, який будь-коли можна відкрити вручну зсередини завдяки функції аварійного виходу. Таким чином, такі двері відповідають вимогам, які ставляться до дверей аварійного виходу. Увімкнення сигналізації здійснюється через сигналізатор диму або вручну за допомогою відповідних елементів. У разі спрацювання сигналізації блок RWA управляє отворами подачі та відтоку повітря. У разі спрацювання сигналізації електромеханічний замок деблокує двері менш ніж за одну секунду і дозволяє тим самим відчинити їх. Одночасно в систему сигналізації злому надходить повідомлення про те, що двері більше не знаходяться в зачиненому стані.

Поєднання блоку GEZE RWA з GEZE електромеханічним замком GEZE MLS та інверсно інтегрованим дверним зачинювачем GEZE TS 5000 дозволило реалізувати індивідуальні вимоги для цієї історичної будівлі - швидке димо- та тепловідведення і надійні аварійні виходи.