• GEZE - RWA e SHEV
  • GEZE - RWA e SHEV

Нова будівля Zambonini Curtain Walls: офіс фірми як показовий об'єкт

Дизайн, ефективне використання енергії та протипожежний захист завдяки найсучаснішій дверній автоматиці та віконній техніці від GEZE

Zambonini Curtain Walls, один з провідних італійських постачальників фасадної техніки та металевої обшивки для житлових будинків та офісних приміщень, відкрив новий офіс в Фіоренцуолі-д'Арді, неподалік П'яченци. Проект нового приміщення для фірми виник в рамках архітектурного конкурсу, в якому приймали участь 181 учасник. Переможцем стало бюро з Флоренції "ARCHEA". Zambonini виступав водночас як замовник та генеральний підрядник і реалізував свій проект всього лише за дванадцять місяців.

 Фасад будівлі у формі паруса було покрито спеціальними профілями, які зменшують проникнення сонячної радіації і тим самим знижують витрати енергії на кондиціонування повітря в теплу пору року. Взимку розташування будівлі навпаки дозволяє оптимально використовувати сонячне випромінювання та таким чином економити на опаленні. Також найсучасніші автоматичні системи дверей і вікон від GEZE сприяють підвищенню енергоефективності й безпеки будівлі. Вони гармонійно поєднуються із загальною архітектурою будівлі.

 Вхід до будинку оснащений витонченими автоматичними системами лінійних розсувних дверей з цільноскляними стулками з функцією "Break-out" типу GEZE TSA 360 NT-BO. Рамкові профілі і системи фурнітури непомітно інтегровані між скляними шибками. На поверхні скла не видно ніяких деталей. Нанесення малюнку на скло на внутрішній стороні візуально приховує за собою всю фурнітуру. Це рішення від GEZE неймовірно естетичне та залишає свободу при оформленні. Малюнок на край скла можна наносити в різних кольорах RAL.

Автоматичні двері не лише зручні для проходження, але й дарують спостережливим перехожим на долі секунди чаруюче враження "Сезам, відкрийся!". Відмінні теплоізоляційні властивості склопакету товщиною 40 мм також сприяють позитивному енергетичному балансу в будівлі.

Критерії безпеки, особливо у великих будинках, відіграють все важливішу роль. Щоб люди могли безпечно і швидко покинути будівлю в надзвичайних ситуаціях, функція "Break-out" робить можливим відчинення стулок дверей та бічних панелей вручну у напрямку евакуації. Це забезпечує максимальну ширину шляхів евакуації. Безпечний вихід з будівлі під час пожежі без допомоги рятувальників дозволяють "розумні" установки для димо- та тепловідведення (RWA) від GEZE на сходах. Вони дбають про те, щоб дим, який утворюється під час пожежі, ефективно відводився зі шляхів евакуації. Це відбувається через отвори для притокового повітря знизу та отвори для відведення повітря зверху будівлі. Система RWA виконує подвійну функцію: завдяки тяговому зусиллю вона служить не тільки для надійного та безпечного відведення диму з будівлі у випадку пожежі, але й має дуже вигідний побічний ефект, який заощаджує енергію - мова йде про використання цієї системи для щоденної природної вентиляції.